close
تبلیغات در اینترنت

علیرضا دهباش(روان شناس) ، تارتار ومسئولیت تازه


درباره سايت درباره سايت
به سایت رسمی گهر زاگرس لرستان خوش آمدید . در این سایت علاوه بر اخبار تیم گهر زاگرس دورود لرستان تمام موارد در اینجا ذکر می شوند . منتظر پیشنهادات و انتقادات شما در این وب سایت هستیم . با تشکر - مدیر وب سایت : محمد دالوند

آرشيو آرشيو

آبان 1391

مهر 1391

شهريور 1391

مرداد 1391

تير 1391

خرداد 1391

ارديبهشت 1391


جدول لیگ برتر جدول لیگ برتر
لیگ برتر جام خلیج فارس

تیم بازیها امتیاز
1 استقلال 13 25
2 ملوان 14 25
3 تراکتورسازی 14 24
4 سپاهان 13 24
5 فجر سپاسی 14 23
6 نفت تهران 14 21
7 سایپا 14 21
8 فولاد 14 20
9 صبای قم 14 20
10 راه آهن 13 19
11 پرسپولیس 14 17
12 مس 13 16
13 داماش گیلان 14 16
14 پیکان 13 15
15 آلومینیوم 14 12
16 ذوب آهن 14 12
17 نفت آبادان 14 9
18 گهر دورود 13 8

بازی های گهر بازی های گهر

مسابقه بعدی
آلومينيوم   -  گهردورود
زمان : 1391/8/27 16:15
ورزشگاه : 
خلیج فارس
مسابقه قبلی
گهردورود 0  - 2  استقلال
زمان : 1391/8/08 17:45
ورزشگاه : 
آزادی تهران


گلزنان تیم گلزنان تیمنام بازیکنان  گل ها


1 فرید عابدی 2


2 مجتبی زارعی 2


3مجید خدابنده لو1


4 محمد پروین 1


5آرمان قاسمی1


6تقي نائيبي1

جستجوگر پيشرفته سايت
سایت جدید گهر زاگرس

سایت جدید گهر دورود در راه است .

برای مشاهده اطلاعات تکمیلی این خبر بر روی لینک کلیک کنید

دامنه های سایت :

fc-gahar.ir
gaharshahrdari.ir

?
آخرين ارسال هاي انجمن
آخرين ارسال هاي انجمن


علیرضا دهباش(روان شناس) ، تارتار ومسئولیت تازه


 تارتارومسئولیت تازه

گهر در بازی با پرسپولیس سربلند از بازی خارج شد و به زعم بسیاری از فوتبالی ها در آزادی شگفتی آفرید. این موضوع پیامدهای مثبت بسیاری برای این تیم دارد که منجر به آن شده گهر از شخصیت بالاتری برخوردار شود. خودباوری به اردوی این تیم بیاید و سطح انتظارات از این تیم مردمی به مراتب بیشتر و بیشتر شود. حالا دیگر تحمل باخت برای طرفداران تیم بسیار سخت است و آستانه تحمل آنها پایین می آید.حالا یک جریان اجتماعی مثبت به دنبال گهر است که اگر خوب مدیریت شود بعنوان یک کاتالیزور مثبت می تواند موجب پویایی تیم شود.نگاهی به آمار بازدیدها از سایت باشگاه که پس از بازی پرسپولیس افزایش چشمگیری داشته است موید این نکته است که توجه به گهر روز به روز در حال افزایش است. تا به اینجای کار همه چیز ظاهرا خوب است و مشکلی نیست .

 تارتارومسئولیت تازه

گهر در بازی با پرسپولیس سربلند از بازی خارج شد و به زعم بسیاری از فوتبالی ها در آزادی شگفتی آفرید. این موضوع پیامدهای مثبت بسیاری برای این تیم دارد که منجر به آن شده گهر از شخصیت بالاتری برخوردار شود. خودباوری به اردوی این تیم بیاید و سطح انتظارات از این تیم مردمی به مراتب بیشتر و بیشتر شود. حالا دیگر تحمل باخت برای طرفداران تیم بسیار سخت است و آستانه تحمل آنها پایین می آید.حالا یک جریان اجتماعی مثبت به دنبال گهر است که اگر خوب مدیریت شود بعنوان یک کاتالیزور مثبت می تواند موجب پویایی تیم شود.نگاهی به آمار بازدیدها از سایت باشگاه که پس از بازی پرسپولیس افزایش چشمگیری داشته است موید این نکته است که توجه به گهر روز به روز در حال افزایش است. تا به اینجای کار همه چیز ظاهرا خوب است و مشکلی نیست  
اما نکته ای که سرمربی تیم باید به آن توجه نماید مسئله چگونگی مواجهه با رشد فزاینده مطالبات اجتماعی و انتظارات از تیم است که گاه انتظارات فراتر از واقعیتهای موجود و تواناییهای تیم است. معمولا مربیان پس از کسب نتیجه مطلوب تیمشان با این پدیده مواجه می شوند که گاهی کار را برای آنها دشوار می نماید.
نقشهای متنوعی برای مربی در نظر گرفته شده که عبارتند از : مشاور، راهنما ارزیاب، دوست ، همکار ، تسهیل کننده ، محقق و مواردی دیگر. همچنین مربی بعنوان یک برانگیزنده باید در جهت حفظ و نگهداری سطح انگیزش بازیکنان به طور کلی در طول فصل و برانگیختن این انگیزش ها تلاش کند و برنامه مناسب علمی را طراحی نماید. نکته قابل توجه دیگر فشاری است که منبعد از سوی هواداران برای بردن به بازیکنان وارد می شود و نقش حمایت کنندگی مربی را می طلبد. در واقع منبعد بازیکنان تیم ممکن است رقابت برایشان یک عمل پر فشار باشد و اغلب آنها تمایل دارند که به آنها دلگرمی داده شود و در خلال این فشارها از آنها حمایت شود.
آقای تار تار می تواند در موقعیت تازه ( پس از بازی با پرسپولیس )با افزایش انگیزه اهمیت بازی را به پیش ببرد او همچنین می تواند با راهنمایی نمودن بازیکنان فشار را در آنها کاهش دهد تا بازیکنان تیم به دور از نمایشهای احساسی در میدان به بازی منطقی و مطابق دستورات مربی روی آورند.. در عین حال توجه به این نکته ضروری است که بزرگترین مشکل می تواند اعتماد به نفس بیش از حد و خشنودی از خود باشد. همان نکته ای که بازیکنان مغرور پرسپولیس از آن غافل بودند و اگر اشتباهات داوری به کمک آنها نرفته بود امروز وضع خیلی فرق می کرد. شاید مهمترین پیامی که امروز کادر فنی تیم باید به بازیکنان بدهند این باشد که بازیکنان را متقاعد کنند تا به انجام کارهایی که در آن خوب هستند بپردازند وبا پیروی کامل از دستورات سرمربی تیم، همه چیز خوب خواهد شد.
گهر دو بازی پیش رو دارد که هر دو بازی شش امتیازی هستند و بسیار با اهمیت تر از بازی پرسپولیس خواهند بود پس باید خیلی سریع از باد بازی با پرسپولیس بیرون آمد و به جلو نگاه کرد بازی با پیکان و ذوب آهن.
در این چند روز تا مسابقه پیکان آنچه اهمیت زیادی دارد بیان موقعیت حریف در لیگ و تاثیر این بازی بر آینده باشگاه و بازیکنان خواهد بود و هر چه اعتماد به نفس بازیکنان بالاتر رود ، بازیکنان به برنده شدن خود باور بیشتری پیدا می کنند. وقتی بازیکنان به این نتیجه برسند که بازی با پرسپولیس تمام شد و رفت و کسب شش امتیاز دو بازی آینده هم می تواند باعث ارتقاء آنان در جدول شود و هم اینکه فاصله آنها را با تیمهای پایین جدول بیشتر کند، بدون شک با نگاهی رو به جلو و پر انگیزه ظاهر خواهند شد. در این زمان سخت کوشی باید صفت غالب تیم باشد و بازیکنان در پی کسب روحیه برد – برد و حفظ آن باشند. فرگوسن می گوید: اگر ما یک بازی را مساوی کنیم با بازیکنان جلسه می گذاریم و می گوییم چرا مساوی کردیم و چرا نبردیم؟ در یک تحلیل روان شناختی ساده آنچه تا به حال از بازیکنان گهر دیده شد به نظر نگارنده پر شور و پرانگیزه بودن بازیکنان است که نیاز است با تمرینات روانی بیشتر و تلاش و سخت کوشی به انسجام افقی و انسجام عمودی بیشتری دست یابند. در انسجام افقی روابط بین بازیکنان مد نظر است که هر چه عمیق تر باشد کار تیمی بهتری صورت می گیرد و در انسجام عمودی روابط بازیکنان با مربی مورد مطالعه قرار می گیرد و هر چه دستوارات و خواسته های مربی بیشتر اجرا گردد نشان دهنده انسجام عمودی بالا در تیم خواهد بود.
بیل بیسویک روان شناس سابق تیم منچستر در کتاب خود پنج گام را برای تبدیل شدن به یک بازکن کامل و بالا رفتن عملکرد بیان می کند که عبارتند از : گام اول : شیوه زندگی life style ، گام دوم: عوامل فیزیکی physical ، گام سوم عوامل فنی technical ، گام چهارم : عوامل ذهنی mental ، گام پنجم : هیجاناتemotional
با شناختی که از آقای تار تار داریم می دانیم ایشان قابلیت بالا بردن ظرفیتهای روانی و فنی بازیکنان را دارد و بزودی می توان بازیهای جذاب تری از بازیکنان این تیم دید. در این راه توجه به این نکته ضروری می‌نماید که مسئولان باشگاه‌ به اهمیت مسائل روحی و روانی بازیکنان خود بیش از پیش توجه نموده و برای توانمند سازی تیم‌شان از هیچ کوششی دریغ نورزند.
دکتر علیرضا دهباش – روان شناس
ardehbash@gmail.com
 ارسال شده در : جمعه 13 مرداد 1391 - توسط : esi
بازديد : 150 بار نظر دهيد! [ ]

اين نظر توسط مرتضی مرادمند در تاريخ 1391/5/14 و 8:37 دقيقه ارسال شده است

سلام دوست عزیز آفرین برشما
اگر تیم محبوب ما تا پایان نیم فصل در جایگاه دهم تا دوازدهم خود را حفظ کند مطمئن هستم در پایان لیگ موقعیتی بسیار خوب و رضایت بخش کسب خواهد کرد.
تیم ما امسال در مقابل غولهای فوتبال قد علم می کند.
گهر محبوب لرستان وایران

اين نظر توسط mohammad2020 در تاريخ 1391/5/13 و 17:21 دقيقه ارسال شده است

سلام مهران جان ممنون گهر*تراکتور=فتح لیگ برتر

اين نظر توسط مهران در تاريخ 1391/5/13 و 15:38 دقيقه ارسال شده است

من از طرف طرفداران تراکتورسازی،تساوی پیروزمندانه تیم گهر در برابر پرسپولیس و همچنین صعود تیم گهر را تبریک میگویم. گهر+تراختورسازی=برادری=مبارزه با تیمهای پایتخت
پاسخ : سلام دوست عزیز
ممنون


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

پيوند ها پيوند ها'

تبادل لينک تبادل لينک تبادل لينک تبادل لينک

 • تور چین

  چاپ کاتالوگ چاپ بروشور

  فروش گیفت کارت ایکس باکس

  خرید سرور اختصاصی ایران

  خرید وی پی ان

  پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر

  اخبار دورود


 • نمایشی بهتر با فایرفاکس نمایشی بهتر با فایرفاکس
  بک لينک بک لينک
  خرید گیفت کارت ارزان اسپاتیفای استیم
  خرید آنلاین گیفت کارت گوگل پلی با گیفتی دات کام
  خاک پوششی
  تور ارزان کیش لحظه آخری
  هتل های 5 ستاره کیش
  تور کیش از مشهد لحظه آخری
  تور کیش نوروز 95
  دیدنی های جزیره کیش
  بلیط کیش ارزان قیمت
  بلیط پرواز کیش
  خرید گیفت کارت آیتونز و گوگل پلی
  بزرگترین مرکز خرید و فروش گیفت کارت
  تور ارزان کیش نوروز 95